• محصول
پدیده جاوید

مقالات 

هدایای تبلیغاتی(کنترل هزینه‌ها سال 2017)

۰۸ مرداد ۱۳۹۶

کسب و کارها به منظور ارتقای برندشان، به دنبال یافتن پیشرفته‌ ترین فن‌آوری‌های روز هستند تا با چاپ لوگوی خود بر روی آن، از آن به عنوان هدیه‌ ای به مشتریان وفادار یا مشتریان احتمالی خود استفاده کنند. از جمله‌ ی این موارد می‌توان خودکار تبلیغاتی، فلش مموری، شارژ‌های قابل حمل موبایل و لیوان را نام برد.

بازار هدایای تبلیغاتی به سرعت در حال رشد است چرا که امروزه شرکت‌هایی زیادی به دنبال به روزترین فناوری‌ها هستند تا بتوانند با استفاده از آنها به عنوان تبلیغات، سری میان سرها درآورند و اسمشان را بر سر زبان‌ها بیاندازند؛ به همین دلیل هزینه‌های زیادی در این زمینه می‌شود که باید به درستی مدیریت شود چراکه همیشه این خطر وجود دارد که هزینه‌ها از کنترل خارج شوند.

وظیفه‌ی تدارکات این است که بهترین و با کیفیت‌ ترین کالاها را پیدا کند، و در عین حال هزینه‌ها را تا حد ممکن پایین نگه دارد. اما چالش اینجاست که بتوان تامین‌ کنندگانی را پیدا کرد که بتوانند با کیفیت‌ ترین محصول را با حداقل قیمت ارائه کنند. در کنار این دو، بسیار مهم است که تامین‌ کننده‌های احتمالی استانداردهای زیست ‌محیطی سختگیرانه‌ ای را هم دنبال کنند. اگر این استانداردها پیگیری نشوند، ممکن است نام یک برند و شرکت معتبر را تخریب کنند. در سال 2017 سه ترفند تکنولوژیکی کلیدی وجود دارد که تدارکات‌های شرکت‌ها می‌توانند آنها را در نظر داشته باشند:

1. فناوری پوشیدنی

پیشرفت‌های تکنولوژی موجب افزایش قابل ملاحظه‌ای در میزان تولید محصولات فناوری پوشیدنی شده و به همین ترتیب هزینه‌ها هم تا حد زیادی کاهش یافته است. این فناوری‌ها اغلب با برنامه‌های کاربردی همراه هستند که در رابطه با سلامت به کاربرها اطلاعات می‌دهند و همچنین در صورت دریافت پیام‌ کاربر را مطلع می‌کنند. داده های انجمن بین المللی محصولات تبلیغاتی در حال حاضر نشان می دهد که فناوری‌های پوشیدنی یکی از محبوب ترین محصولات تبلیغاتی هستند؛ میزان استفاده از این نوع فناوری 32٪ است در حالی که استفاده از خودکارتبلیغاتی تنها 7٪ بوده است. در اینجا مساله کلیدی برای تدارکات، کیفیت است. اگر محصول بی کیفیت باشد، خطر تخریب نام برند را به همراه دارد. با این حال اگر محصول با کیفیتی انتخاب شود، بیشتر مشتری را تحت تاثیر قرار داده و اعتبار کسب و کار را بالا می برد.

2. کالاهای لوکس

یکی از محصولات لوکسی که انتظار می رود در سال 2017 پر فروش شود، بطری‌های پلاستیکی چند منظوره‌ای هستند که می‌توانند نوشیدنی‌ها را با هم مخلوط کنند. تقاضای زیاد برای کالاهای لوکس به معنای تقاضا برای محصولات با کیفیت است که به ناچار به معنی افزایش هزینه‌ها هم می‌باشد. تدارکات باید با تامین‌کننده ها روابط کار قوی ایجاد کند تا بتواند چنین کالایی را با مناسب ‌ترین قیمت خریداری کند.

3. کالاهای سازگار با محیط زیست

اینکه محصولات چطور تولید می‌شوند و آیا به محیط ‌زیست آسیب می‌زنند یا نه، امروزه دغدغه‌های افراد زیادی است. هدایای تبلیغاتی هم باید دنباله‌ رو این ترند باشند و محصولاتی را انتخاب کنند که با محیط زیست سازگار باشند و تا حد امکان کمترین آسیب را بر محیط زیست وارد کنند. بنابراین تدراکات باید هدایای تبلیغاتی را پیدا و خریداری کنند که هم از سازگاری آنها با محیط زیست مطمئن باشند و هم حداقل هزینه را داشته باشند.

امروزه نقش محصولات تبلیغاتی به مراتب پررنگ‌ تر شده است و در حال حاضر به این منظور طراحی می‌شوند تا روابط احساسی بیشتری بین شرکت و مشتری‌ها برقرار کنند. با ارائه هدایای تبلیغاتی شخصی سازی شده یک فرصت واقعی دست می‌دهد تا دیدگاه مصرف کننده‌ها نسبت به کل شرکت را مثبت کرد. تدارکات باید به سختی و هوشمندانه عمل کند تا بتواند خودش را با این زمینه‌ی دائما در حال تغییر همگام نگه دارد و روش‌هایی پیدا کند که بتواند محصولات با کیفیت فراهم و هزینه ها را نیز مدیریت کند.ثبت دیدگاه
لطفا برای درج دیدگاه خود فرم زیر را تکمیل نمایید.

کد امنیتی نمایش داده شده در تصویر بالا را وارد فرمایید.
در زمینه مقالات

بازگشت به مقالات